Trevin puts 8 gallons of gas in his car and pays $22.What is the cost of 1 gallon of gas? Complete the table.Unknown environment 'tabular'Unknown environment 'tabular'
Cost per gallon=2.75
Step 1 :Cost per gallon=Total costNumber of gallons
Step 2 :Cost per gallon=228
Step 3 :Cost per gallon=2.75